דויד ליטבינוב

מנהל העמותה

הדבר המדהים אצל דוד ליטבינוב, נשוי ואב לארבעה, כלכלן ומעריך שווי חברות במקצועו, הוא שתוך שנה בערך הפך מאבא עסוק שאין לו דקות מיותרות, שעושה טובה לאישתו ומגיע להדריך בקייטנת ילדים בחופש הגדול, למנהל עמותה חינוכית שמנהלת קייטנות, חוגים, אירועים חינוכיים.
ולא, לא היה לו שום רקע בחינוך קודם לכן. וכן, הוא מנהל שעושה כבוד לניהול. מודע לכל, מציב יעדים, מוודא שהושגו.
הינה ראיון קצר עם האיש שלוקח את עמותה בחיבור ושם אותה על המפה כמובילת דרך חינוכית.
והכול למה? בגלל אשתו. היא ביקשה והוא עשה. איך אומרים בתורה: אברהם, שמע בקול שרה!

אז ספר מה אתה עושה חוץ מלנהל את העמותה

המקצוע שלי הוא כלכלן, מעריך שווי חברות. אני רב סרן במילואים. שירתתי בסדיר בחטיבת גבעתי.
עוד לפני שקמה העמותה, וגם עכשיו, אני עובד כבעל חברה, עצמאי יחד עם שותף. אנחנו מייעצים לחברות ציבוריות שצריכות ליצור דוחות כספיים, וגם לחברות פרטיות, שצריכות אותנו לצורך קבלת החלטות שונות.

למה אתה עובד בעמותה, איזה חשיבות אתה רואה בזה?

אני חושב שגידול ילדים, הדור הבא שלנו, זה ממש עתיד המדינה שלנו, ואם אנחנו רוצים שהעתיד שלנו יהיה טוב יותר, אנחנו צריכים להשקיע באותם אנשים שייבנו אותו. מתוך השליחות הזאת, מתוך ההבנה שהשקעה בהם זאת השקעה בעתיד הטוב, אני נמצא בעמותה ועובד בה.

משהו מיוחד שזכור לך מהעבודה בקהילה?

אחד הדברים שאני זוכר זה רוח ההתנדבות שיש בעמותה בגלל החשיבות שאנשים רואים במיזמים שלנו. למשל, מגיעה אלינו אישה מרחוק, מעכו, פעם בשבוע לנקות את הגלריה, כי היא רואה חשיבות רבה בכך שמדריכים את הילדים.
והדבר השני הוא הבן שלי, שאני עכשיו רואה עליו כשהוא בן עשר, איך הוא התפתח בתוך החברה הזאת. כמה כלים של הדרכה, הבנת טבע האדם, יכולת רגשית ואחריות כלפי החברה נתנו לו כהורים בזה שהבאנו אותו לסביבה הזאת.
סביבה שמלמדת את הילדים ואותנו להיות מאושרים מתוך הביחד. לממש את הייחודיות שלהם בתוך החברה. דווקא בזה הם מגיעים לרמת המימוש העצמי הגבוהה ביותר.
אלה דברים נפלאים. והכי נפלא זה שלא מיד ועל המקום מרגישים את התוצאות, אבל כן אחרי כמה שנים פה בקהילה אני יכול להגיד שזה מורגש ובילדים רואים את זה בצורה ברורה.
אז פה בחרתי להיות, ליד הילדים והמשפחות.

איך אתה רואה את ההמשך של העמותה?

ההמשך של העמותה הוא בעצם התפתחות של מה שקורה עכשיו, וזה אומר שאנחנו יוצרים בעמותה פעילויות שונות שבכולן אותה שפה, ומזמינים אלינו כל מי שחפץ בכך. הפעילויות השונות, השפה הזהה, יוצרות מעטפת לאדם, סביבה שעוזרת לו לממש את חוכמת החיבור.
האדם ירגיש ויממש את ערכי החיבור שהם להיות חלק מקבוצת אנשים שכולם בה שווים וכולם מיוחדים, כולם מממשים את עצמם בקבוצה, דרך תרומה לכלל ותמיכה הדדית.
העמותה והאתר המייצג אותה יהוו מרכז חינוך לחיבור.

רוצה לשתף את הכתבה ברשתות החברתיות?

Scroll to Top